flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація про порядок та підстави звернення громадян до суду при реалізації ними виборчих прав при проведенні виборів Президента України, які відбудуться 25 травня 2014 року

22 травня 2014, 11:43

 

25 лютого 2014 року в Україні розпочався виборчий процес щодо підготовки та проведення виборів Президента України, які відбудуться

 25 травня  2014  року.

У зв’язку з цим  Вінницький районний суд Вінницької області  повідомляє, що починаючи з 24 лютого 2014 року по 25 травня 2014  року включно в суді буде здійснюватися чергування суддів та працівників апарату суду для забезпечення розгляду судом справ, що відносяться до компетенції місцевого  суду як адміністративного суду відповідно до ст. 172-173 КАС України, а саме: справи щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій та їх членів, а також  справи щодо уточнення списків виборців .

У відповідності до ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій мають суб’єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії).

Виборець (громадянин, який має право голосу у відповідних виборах) може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, членів цих комісій, якщо таке рішення, дія чи бездіяльність порушує виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі його особисто.

Рішення, дії чи бездіяльність районної виборчої комісії щодо підготовки та проведення місцевих виборів Президента України, а також членів зазначених комісій оскаржуються до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії

Рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій, за винятком рішень, дій чи бездіяльності, що визначені ч. 3-4 ст. 172 КАСУ оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.

Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, членів цих комісій, що мали місце до дня голосування, може бути подано до адміністративного суду у строк, але не пізніше двадцять четвертої години дню, що передує дня голосування.

Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності дільничної виборчої комісії, членів цих комісій, що мали місце у день голосування, під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування на дільниці, може бути подано до адміністративного суду у дводенний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Згідно ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах.

Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії.

Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору . Позовну заяву може бути подано не пізніше як за два дні до дня голосування. Суд при розгляді даного адміністративного позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця.

Інші позовні вимоги щодо порушення виборчого процесу суддями місцевого адміністративного суду не розглядаються.

Шановні громадяни, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до ч. 5 ст. 179 КАС України, строк подання позовної заяви щодо уточнення списку виборців не може бути поновлено. Позовні заяви, подані пізніше вищезазначеного дводенного строку до дня голосування, залишаються судом без розгляду. Таким чином, останнім днем, коли подається такий позов, є 22 травня 2014 року 24.00 год.

Одночасно повідомляємо, що особа, яка набула право голосу або особа, яка має право голосу може звернутися за власною ініціативою до органу ведення Державного реєстру виборців щодо включення або внесення змін до Реєстру у порядку, визначеному ст. 19, 20 ЗУ «Про Держаний реєстр виборців».