Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Петро Порошенко збирається внести на розгляд парламенту проект Закону “Про забезпечення права на справедливий суд”, який передбачає нову редакцію Закону "Про судоустрій і статус суддів", внесення змін до Закону «Про Вищу раду юстиції», процесуального законодавства та інших нормативних актів.
Відповідний проект затвердила Рада з питань судової реформи при Президенті України, повідомив сьогодні заступник Глави Адміністрації Президента, координатор Ради Олексій Філатов.
Як пояснили “ЗіБ” у прес-службі Адміністрації Президента, метою цих змін є надання громадянам спрощеного доступу до правосуддя, підвищення незалежності судової влади, якості судових рішень і забезпечення права громадян на отримання справедливого та законного судового рішення, винесеного судом в розумний термін.
За словами О.Філатова, основні положення напрацьованого комплексу законопроектів стосуються статусу судді, добору суддів, який має стати максимально прозорим за максимально об'єктивним. "Вводяться прозорі конкурсні процедури, максимальна публічність, включаючи як призначення на посаду судді вперше, так і переведення суддів з одного суду до іншого", –наголосив Олексій Філатов.
Окрема увага у законопроекті приділена питаннюдисциплінарної відповідальності суддів, яку пропонується значно посилити, зазначив координатор Ради.
Серед інших завдань, які стоять перед Радою, Олексій Філатов назвав напрацювання законопроектів для реформування не лише судової системи і процесуального законодавства, а й суміжних інститутів, зокрема адвокатури, прокуратури, виконавчого провадження тощо.
Член Ради з питань судової реформи, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков назвав напрацьований законопроект щодо забезпечення права на справедливий суд не просто змінами і доповненнями, а новою філософією. Він підкреслив, що у документі фахівці врахували практично всі рекомендації європейських експертів та дотрималися європейських стандартів.
"Цього закону дійсно чекають не лише в суспільстві, але й самі судді. Вони чекають на ці зміни", – наголосив він.
Голова директорату з прав людини Ради Європи, спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи по Україні, член Ради з питань судової реформи Крістос Джакомопулос підкреслив, що ініціативи з реформування судової системи в Україні повністю співпадають з позицією, рекомендаціями та стандартами Ради Європи.
Як раніше повідомлялось, урядовий законопроект змін до Закону про судоустрій Мін’юст направив до Венеціанської комісії. Водночас, група народних депутатів зареєструвала свій законопроект щодо реформ судової сфери. При тому, О. Турчинов на тижні заявив, що РНБО збирається ініціювати зняття недоторканості з суддів.