Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Документ спрямований на вдосконалення системи забезпечення прав дітей в Україні.
Президент Петро Порошенко підписав Закон № 936-VIII про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми, який був прийнятий Верховною Радою 26 січня.
Документ спрямований на вдосконалення системи забезпечення прав дітей в Україні шляхом удосконалення механізмів та процедур прийняття рішень щодо захисту дитини за місцем її проживання, підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини, які постраждали в результаті військовий дій або збройних конфліктів.
Законом вносяться зміни в 9 чинних законів України, метою яких є приведення чинного законодавства у відповідність до Конвенції ООН про права дитини. Зокрема, дається визначення таких понять: «забезпечення найкращих інтересів дитини», «діти, які перебувають в складних життєвих обставинах», «діти, постраждалі в результаті військових дій і збройних конфліктів».
Норми Закону забороняють участь дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, включно із залученням, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання з метою використання у збройних конфліктах інших держав або насильницьких діях, спрямованих на повалення державної влади чи порушення територіальної цілісності, а також використання у військових конфліктах чи діях, залучення та / або втягнення дітей у пропаганду війни тощо.
Крім того, визначено обов'язок держави щодо відселення дітей, які опинилися або які можуть виявитися в зоні військових дій або збройних конфліктів, в безпечні райони.
Якщо дитина з якихось причин залишилася без нагляду батьків, держава повинна здійснювати пошук членів його сім'ї з метою возз'єднання з рідними.
Також держава повинна здійснювати розшук і повернення в Україну всіх дітей, які були незаконно вивезені за її межі.
Крім того, вдосконалюється процедура реєстрації дітей, які є внутрішньо переміщеними особами.Зокрема, діти старше 14 років зможуть самостійно зареєструватися в органах соціального захисту. Також чітко визначена процедура реєстрації дітей у віці до 14 років, які переїхали з тимчасово окупованих територій без супроводу батьків.
Вносяться зміни до Сімейного кодексу щодо розвитку нової форми сімейного виховання дітей - «сімейний патронат», що дозволить уникнути негативного для дитини досвіду інтернатного виховання та забезпечить її тимчасове проживання в умовах, максимально наближених до сімейних.