Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Заборгованість зі сплати аліментів за місяць множиться на 1% пені і кількість днів місяця, в якому виникла заборгованість. Загальна сума визначається шляхом додавання нарахованої пені за кожний місяць
Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 3 лютого 2016 розглянув справу № 6-1477цс15 про стягнення пені за прострочення сплати аліментів.
При розгляді була сформована наступна правова позиція. Відповідно до частини першої статті 196 Сімейного кодексу при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.
З урахуванням правової природи пені як дієвого стимулу належного виконання обов'язку і виходячи з того, що аліменти призначаються та виплачуються (стягуються) щомісяця, за змістом статті 196 СК пеня нараховується на суму заборгованості за той місяць, за який не сплачено аліменти. При цьому сума заборгованості зі сплати аліментів за попередні місяці не додається до заборгованості за наступні місяці, а кількість днів прострочення обчислюється виходячи з того місяця, в якому аліменти не виплачувалися.
Тобто, неустойка (пеня) за один місяць обчислюється так : заборгованість по сплаті аліментів за місяць помножена на 1% пені та помножена на кількість днів місяця, в якому виникла заборгованість. Загальна сума неустойки (пені) визначається шляхом додавання нарахованої пені за кожний з прострочених платежів (за кожен місяць).
Також читайте аналіз судової практики щодо пені по аліментах .
Всі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUM , створеної для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ або придбайте VERDICTUM .