flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Карпінська Ю.Ф. та керівник апарату Слободянюк С.С. взяли участь у Першому загальнонаціональному форумі у форматі перегляду в режимі відеоконференцзв’язку .

23 травня 2017, 15:19

 

Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Карпінська Юлія Федорівна та керівник апарату Слободянюк Світлана Степанівна взяли участь у Першому загальнонаціональному форумі у форматі перегляду в режимі відеоконференцзв’язку «Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія заради майбутнього».

Метою заходу було обговорення нагальних проблем взаємодії судів та ЗМІ, спільне вироблення, схвалення та впровадження правил співпраці, що ґрунтуються на взаємній підтримці незалежності судової влади та праві на свободі вираження, а також створення постійно діючого Комітету взаємодії судів та ЗМІ для оперативного реагування на виклики комунікації. Також під час форуму було обговорено проблемні питання взаємодії журналістів та судів, особливості доступу до судової інформації, відбулося ознайомлення із вітчизняним та зарубіжним досвідом налагодження комунікації між судами та ЗМІ, а також учасники форуму поділились думками щодо етичних стандартів співпраці.

Форум було організовано за підтримки Українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи в Україні, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Верховного Суду України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, виконавчий директор Інституту масової інформації, український представник «Репортерів без кордонів» Оксана Романюк, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, ректор Національної школи суддів України, Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, виконавчий директор ГО «Детектор медіа» Діана Дуцик. В своїх виступах вони наголосили на важливості порушення теми ефективного поєднання принципів свободи преси і незалежності судової влади.  Громадяни, громадянське суспільство та представники засобів масової інформації мають бути зацікавлені в тому, щоб судова влада була побудована. На даний час суди працюють в умовах кадрового голоду, оскільки 40% суддівських посад на сьогоднішній день залишаються вакантними, і постійного тиску зі сторони представників інших гілок влади та представників громадянського суспільства. Налагодження комунікації між суддями та журналістами допоможе вирішити питання довіри до суддів у середовищі журналістів, допоможе покращити якість судових репортажів та якість комунікації між судами і медіа.  «Побудова ефективної комунікації з журналістами – цей напрямок суди тільки починають засвоювати. Нас вчили здійснювати правосуддя, а не формувати позитивний імідж судової системи», - підкреслив Голова ВСУ Ярослав Романюк. Упередженість, яка існує у ставленні до суддів, може бути зруйнована лише в тісній комунікації.

Під час форуму суддя Львівського окружного адміністративного суду, голова Комунікаційного комітету Ради суддів України, кандидат юридичних наук, викладач Національної школи суддів України Олександр Сасевич акцентував увагу на ролі судді-спікера, зазначивши, що задачею останнього являється не коментувати судові рішення, а  перекладати їх з юридичної мови на загальнодоступну.

Професії журналіста й судді схожі, оскільки й ті, й інші покликані відстоювати справедливість.