flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

НЕ КОРИСТУЙТЕСЬ ПІДРОБЛЕНИМИ ДОКУМЕНТАМИ

11 серпня 2020, 10:07

НЕ КОРИСТУЙТЕСЬ ПІДРОБЛЕНИМИ ДОКУМЕНТАМИ

 

Ще донедавна користування підробленими документами було злочином. З 01.07.2020 у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 користування підробленими документами стало кримінальним проступком, хоча кримінальну відповідальність за такі дії ніхто не скасовував.

Отож, якщо патрульні поліцейські зупинять водія із «липовим» посвідченням, водійськими правами чи іншими фальшивими документами, кримінальної відповідальності не уникнути.

Підробленими вважаються не тільки повністю фальшиві документи – повна підробка, але й справжні документи, в які внесені будь-які зміни, що спотворюють їх зміст, – часткова підробка (наприклад, інколи водії «дописують» у посвідчення водія категорію, яка дозволяє їм керувати різними видами транспорту).

Так, вироком Вінницького районного суду Вінницької області від 31.07.2020 ОСОБУ було визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, за те, що коли був зупинений працівниками патрульної поліції за перевищення швидкісного режиму в населеному пункті, на вимогу працівників патрульної поліції відповідно до ст. 32 Закону України «Про Національну поліцію» пред'явити водійське посвідчення, діючи умисно, надав для перевірки працівникам патрульної поліції посвідчення водія, яке є підробленим, таким чином, використав завідомо підроблений документ. Відповідно до висновку судово-технічної експертизи документів, бланк даного посвідчення водія відповідає встановленим зразкам, що перебувають в офіційному обігу на території України, але персональні дані (підпис) в бланк посвідчення водія нанесені невідповідним способом друку.

Вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Також можуть притягнути до відповідальності за вступ у злочинну змову з особою, яка збуває підроблений документ (дві людини – це група осіб), що передбачено частиною третьою статті 358 Кримінального кодексу України. Але це вже не кримінальний проступок, це – злочин, хоч і не тяжкий, але карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Отож, будьте законослухняними! Не підробляйте та не використовуйте підроблені документи, аби потім не довелося нести кримінальну відповідальність.

 

Суддя Вінницького районного суду   

Вінницької області                                                  Ю.Ф. Карпінська